Стародавнє та магічне Свято Івана Купала дуже популярне серед українців. Вирішили відзначити його й вихованці дитячого садка № 66.

Купала У ніч з 6 на 7 липня відзначають стародавне язичницьке свято Івана Купала. Це свято припадає на день літнього сонцевороту, тому символізує народження літнього сонця - Купала і тим самим завершує панування весняного сонця - Ярила. Головні персонажі свята - Купала та Марена, які уособлюють чоловіче (сонячне) і жіноче (водяне) божества. Старовинне народне свято Івана Купала широко відзначають не тільки в Україні, але і в інших слов'янських країнах. Воно має дуже давні язичницькі корені. Свято на честь Сонця в нас здавна відзначали день Літнього сонцестояння. Після введення християнства до нього приурочили свято Різдва Іоанна Хрестителя, який за старим стилем відзначалося 24 червня. Тепер воно припадає на 7 липня, у зв'язку з чим втратив календарну прив'язку до сонцестояння. Іванів день заповнений обрядами, пов'язаними з водою, вогнем і травами: багаття, вінки, купання. У багатьох українських селах воно досі не втратило свого сакрального значення. У ніч на Івана Купала гадають, палять багаття, пускають вінки по воді і шукають папороть (який ніколи не цвіте).

Діти та колектив готувалися ретельно: прикрасили зал квітами, цілющим зіллям, щоб воно дарувало здоров’я і силу всім дітям, і тим, хто працює тут. Співали пісні про літо і сонце, водили навколо Марени хороводи, брали участь у змаганнях. Дружно відповівши на запитання, довели, що вони не тільки вміють співати й танцювати, але й багато чого знають. Також за стародавнім звичаєм пускали дівчата свої віночки на воду, щоб стала вона цілющою й запашною, наче квіти.

А потім стрибали через бутафорні вогнища, щоб очиститися від всякого поганого, набратися здоров’я і сил на весь рік.

Тож вихованцям 66-го садка тепер жодні хвороби загрожувати не будуть. У кінці свята відбулася весела дискотека. Діти отримали яскраві емоції й радісний настрій./Files/images/vana_kupala/Изображение 041.jpg/Files/images/vana_kupala/Копия Изображение 043.jpg/Files/images/vana_kupala/Изображение 056.jpg/Files/images/vana_kupala/Изображение 055.jpg/Files/images/vana_kupala/Изображение 053.jpg/Files/images/vana_kupala/Изображение 050.jpg/Files/images/vana_kupala/Изображение 047.jpg/Files/images/vana_kupala/Изображение 046.jpg/Files/images/vana_kupala/Изображение 044.jpg/Files/images/vana_kupala/Изображение 043.jpg/Files/images/vana_kupala/Изображение 042.jpg