• Вы находитесь здесь:

  • Главная
  • НОВИНИ
  • 22.01.2015 День Соборності та Свободи України

/Files/images/Den_Sobornosti-T_Nechpurenko-2.gif

День Соборності та Свободи України

22 січня 2015 року всі свідомі українці будуть відзначати річницю з дня проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР, що поклав початок соборності незалежної України, та річницю проголошення IV Універсалу УНР, який в складні воєнні роки проголосив незалежність України.
День Соборності та Свободи України
(свято України, засноване ЗО грудня 2011 року указом Президента України Віктора Януковича № 1209/2011)

Із витоків заснування свята


День Соборності - свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Офіційно в Україні День Соборності відзначався з 1999 року. Свято встановлено в Україні, враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) держави... Згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.
У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 року - прийняття ІV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.
30 грудня 2011 року указом Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано, натомість встановлено День Соборності та Свободи України. Фактично нове свято виникло внаслідок зміни дати відзначання Дня Свободи з 22 листопада (саме ця дата була встановлена у 2005 році указом третього президента України Віктора Ющенка на честь дня початку Помаранчевої революції) на 22 січня — дату відзначання Дня соборності. Тобто, фактично, указом президента Януковича ці два свята було об'єднано, юридично ж цей указ скасував обидва свята, запровадивши абсолютно нове - День Соборності і свято отримало свою нову назву - День Соборності та Свободи України.

/Files/images/c4e2e6806f89.jpg

Знаменна подія в історії України. Із історії назви…
День Соборності і Свободи України

Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди, прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того, на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у м.Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки УНР i ЗУНР» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.
Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але український народ ніколи не втрачав надію на об’єднання, адже народ, який втратив надію просто зникає. 22-е січня 1990-го року. Від 1 до 3 мільйонів людей, узявшись за руки, вишикувавшись у справжній «живий ланцюг», що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи, бо саме так стало можливим реальне втілення надії низки попередніх поколінь українських патріотів на об’єднання. Ця акція стала однією з найяскравіших подій під час руху за відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Патріотичні сили в передчутті розпаду СРСР згуртувалися й 21 січня 1990 р. організували «живий ланцюг» як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної, соборної України. Від 1 до 3 мільйонів людей, узявшись за руки, створили на дорогах і шосе безперервний ланцюг від Києва до Львова. Історичне 22 січня знаменувало етнічне та територіальне об’єднання України, а також давало надію на побудову нового спільного майбутнього.
День Свобо́ди — громадянське свято, яке відзначається на честь річниці початку Помаранчевої революції, перших широкомасштабних протестів українців на захист своїх прав і свобод за роки незалежності 1991-2004 років. Припадає воно на 22 листопада, перший день Помаранчевої революції. Традиційним місцем святкування є Майдан Незалежності в Києві. Офіційний статус свято отримало в 2005 році. З 2011 року відзначення свята на рівні влади було скасовано. Але в історії і у людській пам’яті зберігається багато чого…
Цим святом ми відзначаємо зусилля всіх синів і доньок України, які впродовж нашої історії боролись і працювали задля незалежності народу, торжества справедливості та утвердження і додержання прав людини. Соборність невіддільна від досягнення реальної державності, забезпечення справжнього суверенітету і незалежності народу, побудови процвітаючої демократичної національної держави.
Сьогодні ми, українці, маємо подолати історичні та психологічні бар'єри між регіонами, гармонізувати відносини влади і народу - зробити все те, чого бракувало Україні 95 років тому. Тільки єдність і свобода зробить нас гідними нащадками наших батьків! Так будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб і нехай береже нас усіх Господь!

За матеріалами: http://www.dilovamova.com

Кол-во просмотров: 228

Комментарии

Для того, чтобы оставить комментарий на сайте, залогиньтесь или зарегистрируйтесь, пожалуйста.